Quote from Funbeat user on 2 October 2011, 16:24Jag är sugen på att testa ultra på SUM. Dyker upp om inte latmasken vinner.
Jag är sugen på att testa ultra på SUM. Dyker upp om inte latmasken vinner.
Quote from Funbeat user on 5 October 2011, 10:58Hej alla hängivna långdistansare!
Jag ska springa SUM för första gången nu på lördag. Spännande blir det, minst sagt!
Har inte riktigt fått pejl på banans underlag, dvs vilka skor som är lämpligast att använda. Har sprungit en del terräng just i Nacka Res
Hej alla hängivna långdistansare!
Jag ska springa SUM för första gången nu på lördag. Spännande blir det, minst sagt!
Har inte riktigt fått pejl på banans underlag, dvs vilka skor som är lämpligast att använda. Har sprungit en del terräng just i Nacka Res
Quote from Funbeat user on 5 October 2011, 12:36Jo Saucony Kinvara lär säkert funka. Enligt http://beta.marathon.se/utrustning/test/saucony-kinvara så rekommenderade de inte skon att kuta i skogen. Men det är dom det.
Jag tycker man ska ta ett par väl insprungna allroundskor som funkar på såväl rotig
Jo Saucony Kinvara lär säkert funka. Enligt http://beta.marathon.se/utrustning/test/saucony-kinvara så rekommenderade de inte skon att kuta i skogen. Men det är dom det.
Jag tycker man ska ta ett par väl insprungna allroundskor som funkar på såväl rotig
Quote from Funbeat user on 5 October 2011, 15:38Ser enormt mycket fram emot min SUM premiär jag med! Spänningen är olidlig om hur det kommer gå, testsprang till Öringe för några veckor sedan och väl där tappade jag bort mig haha hoppas att jag inte springer fel på lördag :S
Ser enormt mycket fram emot min SUM premiär jag med! Spänningen är olidlig om hur det kommer gå, testsprang till Öringe för några veckor sedan och väl där tappade jag bort mig haha hoppas att jag inte springer fel på lördag :S
Quote from Funbeat user on 5 October 2011, 18:42Kan inte hitta mitt namn i startlistan. Var väl någon vecka sedan som jag anmälde mig
Kan inte hitta mitt namn i startlistan. Var väl någon vecka sedan som jag anmälde mig
Quote from Funbeat user on 5 October 2011, 19:58Om namn saknas i startlistan...maila oss på sormlandultra@hotmail.com
Nu är det inte många dagar kvar, och det kommer att bli så roligt. Gällande löparskor så är det bra med sköna skor som är insprungna.
SMHI spår att det blir uschväder på lördag, men d
Om namn saknas i startlistan...maila oss på sormlandultra@hotmail.com
Nu är det inte många dagar kvar, och det kommer att bli så roligt. Gällande löparskor så är det bra med sköna skor som är insprungna.
SMHI spår att det blir uschväder på lördag, men d
Quote from Funbeat user on 5 October 2011, 20:37Såg vid en närmare granskning att jag var med. Var tidigare då jag sökte som jag inte fann mitt namn. Förhoppningsvis blir vädret bättre!
Såg vid en närmare granskning att jag var med. Var tidigare då jag sökte som jag inte fann mitt namn. Förhoppningsvis blir vädret bättre!
Quote from Stefan Kinberg on 6 October 2011, 10:31Efter bakslaget med Holavedens ultra (inställt p g a dubbel förkylning) siktas nu SUM vid den berömda trailhorisonten. Sannolikheten för en eller två anmälningar ökar vartefter tiden fram till start minskar.
Här finns några tankar ...
http://trailsofie.
Efter bakslaget med Holavedens ultra (inställt p g a dubbel förkylning) siktas nu SUM vid den berömda trailhorisonten. Sannolikheten för en eller två anmälningar ökar vartefter tiden fram till start minskar.
Här finns några tankar ...
Quote from Funbeat user on 6 October 2011, 12:41Ja, ska Sofie känna trygghet inför avslutningen på Peppes så får hon nog inte missa SUM 🙂
Ja, ska Sofie känna trygghet inför avslutningen på Peppes så får hon nog inte missa SUM 🙂
Quote from Funbeat user on 6 October 2011, 13:13Enligt SMHI ska det vara uppehåll på lördag. Jag håller tummarna.
Enligt SMHI ska det vara uppehåll på lördag. Jag håller tummarna.