Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningTV4: Sverige springer
You need to log in to create posts and topics.

Johan, anledningen till Proviva i Portugal är att man får en Proviva om dagen där nere, ingår liksom i resan. Så detta hade ingenting med TV4 Sport alls att göra.

Ok ok, I stand corrected! 🙂

Jag är inte så imponerad av programmet, men tittar ändå. Bara för att det handlar om löpning. Man får ju passa på när sådant visas.
Det som stör mig är att man skall trycka in så mycket som möjligt på 25 min. Det blir liksom bara en knapp skrapning på yta

Instämmer. Programmet känns mkt vinklat till den som vill komma igång med löpning. Och på så sätt skall köpa prylar och åka på lörresor.

Men det kanske tar sig sa mordbrännaren. Letar efter tidigare avsnitt men hittar dem inte på tv4 sidan, några tips?

Programmet verkar nästan lika inriktat på att bränna pengar som kalorier.

Programmet på TV4 Play.
http://www.tv4play.se/sport/sverige_springer?selId=1.1595844

Hittar inta gamla avsnitt nu. Har för mig att jag gjorde det innan.

TV4Play har drabbats av Tillfälligt nervsammanbrott.

Citat "bränna pengar som kalorier" Så klockrent sammanfattat. "Polar & Springtime lockar till löpning" kanske vore en vassare titel på programmet? Nåväl det är kul att det finns ett tv-programm om löpning istället för NADA.

Mera betraktelse önskas.;)

Nu är ni väl lite hårda och orättvisa? Här har vi ett sportprogram som för en gång skull inte handlar om Zlatan eller Foppa (fotboll eller ishockey). Att då kräva att det måste göra djupa analyser är nog att önska för mycket, och skulle ytterligare begrän

Klart det ska vara polar om det handlar om puslträning. Där kan Garmin slänga sig i väggen 😛