Quote from Funbeat user on 4 August 2012, 14:51Jag har aldrig haft en fästing på mig, trots att jag "kryper omkring" på min skogs/trädsgårdtom i Roslagen mer eller mindre halvklädd. Så jag vet inte ens hur en fästing ser ut och vad jag definitivt inte fattar är hur man ska klara sig genom att "leta ig
Jag har aldrig haft en fästing på mig, trots att jag "kryper omkring" på min skogs/trädsgårdtom i Roslagen mer eller mindre halvklädd. Så jag vet inte ens hur en fästing ser ut och vad jag definitivt inte fattar är hur man ska klara sig genom att "leta ig
Quote from Funbeat user on 4 August 2012, 14:54Det är bra om man är två när man letar fästingar på kroppen. Vi ultralöpare brukar inspektera varandra mellan skinkorna,i ljumskarna o andra såna svåråtkomliga ställen.
Det är bra om man är två när man letar fästingar på kroppen. Vi ultralöpare brukar inspektera varandra mellan skinkorna,i ljumskarna o andra såna svåråtkomliga ställen.
Quote from Funbeat user on 4 August 2012, 14:58I 69:an?
I 69:an?
Quote from Funbeat user on 4 August 2012, 15:06😉
😉
Quote from Funbeat user on 4 August 2012, 16:20Jag är inte två.
Som tur är inte ultralöpare heller!
Jag är inte två.
Som tur är inte ultralöpare heller!
Quote from Jonny Persson on 4 August 2012, 16:35Ytterligare en anledning till att inte bli ultralöpare. 😀
Ytterligare en anledning till att inte bli ultralöpare. 😀
Quote from Funbeat user on 4 August 2012, 18:08Hahahahah - jag MÅSTE bara bli av med mitt löparknä så jag också kan bli ultralöpare och få ha så där kul! 😀
Hahahahah - jag MÅSTE bara bli av med mitt löparknä så jag också kan bli ultralöpare och få ha så där kul! 😀
Quote from Funbeat user on 4 August 2012, 21:12"Tick up your ass!"
Inte bara en svordom bland ultralöpare?
"Tick up your ass!"
Inte bara en svordom bland ultralöpare?
Quote from Elias Engqvist on 5 August 2012, 04:54Lena, om du inte ens vet hur dom ser ut, hur vet du då att du inte har haft några på dig?
Lena, om du inte ens vet hur dom ser ut, hur vet du då att du inte har haft några på dig?
Quote from Funbeat user on 5 August 2012, 14:54Ingen som har bitit sig fast alltså. Och aldrig något som jag sett krypa på min kropp, som jag inte vet vad det är.
Ingen som har bitit sig fast alltså. Och aldrig något som jag sett krypa på min kropp, som jag inte vet vad det är.