Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumCykelFantastiska ledlampan N-1000 från …
You need to log in to create posts and topics.

Jag har i alla fall beställt en och leveransen går inte att klaga på! Har inte hämtat ut den ännu och eftersom jag inte kan springa nåt just nu så vet jag inte vad jag ska ha den till men får testa den med en hundpromenad rätt in i skogen istället.

Conny, när du testat den, kan du inte lägga upp en utvärdering då? Den marknadsförs ju mkt som cykellampa, men jag är mest intresserad av hur den är att kuta med...

Absolut men det ser mörkt ut för löptest för mig. Jag dras med svårtartad benhinna och är löpfri sen 10 veckor nu och ingen ljusning i sikte. Kansek kan be kvinnan att testa och återkomma.

Se gärna mitt inlägg lite tidigare i tråden. Jag är oförskämt nöjd med allt. Spridningen är ju inte som de bästa orienteringslamporna, men jag tycker att det har funkat fint. Har dock bara provat två ggr under löpning än så ta det med en liten nypa salt.

Det tog lite tid innan jag började följa debatten här, men det är mycket intressant att följa.

Det som började med en lampa till mig själv blev en stor grej bla här på Funbeat.
Visst, jag har bidragit med massa pengar till Funbeat via annonseringen, men

Tack Martin för din input, är rätt sugen att ersätta min gamla Silva (orienteringslampa), men vill ju gärna ha något som är i samma klass men inte samma pris :-).
Svår kombination det...
Bra att du är med i forumet själv Christer, känns seriöst att du sva

Tack för det Sven.
Det tog lite tid innan jag kom på att det skrevs om lampan.

Det svåra är att övertyga folk om att man är seriös. Jag drabbas själv hela tiden av oseriösa säljare. Ni skulle se min kontaktlista i mobilen, där finns en kontakt som heter

Sven - varför vill du ersätta din lampa med en som är likadan?

Vilken tror ni är bäst av Sanguan och denna: http://www.dealextreme.com/p/t6-assault-crown-waterproof-xml-t6-3-mode-1200-lumen-white-led-bike-light-with-battery-pack-set-82508?

Halva priset på den senare som nämns i andra posten

Leveranstid? Tull? Moms? Lokal fraktkostnad?
Vart vänder ni er vid problem? Inget som är tillverkat av människan är felfritt.

Helt klar är priset lägre på DX. Men vågar du chansa?

Christer