Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumSå fungerar FunBeatFunBeat med sladd
You need to log in to create posts and topics.

Länken funkar fint här i alla fall.

Jag hade råkat lägga en punkt i slutet av länken vilket gjorde att den inte fungerade först. Redigerade länken sedan så att punkten försvann och länken därmed började fungera.

Jag stöder det fattade beslutet. Tycker den avstängde trots sin uppenbart stora kunskap ofta ägnade sig åt personangrepp. Ser nog snarare att den gula blev avstängd först nu som ett tecken på att det ÄR väldigt högt i tak här.
Vill man gnabbas kan man j

Paul,
Tveksam beskrivning av verkligheten när du påstår att David ofta ägnat sig åt personangrepp. Och vet du ens orsaken till avstängningen?

Som jag skrivit i annan tråd är jag mycket skeptisk till Olle & Co agerande. Men det är såklart deras fulla rätt

Låt se jag fick höra i en diskussion att jag inte hade några vänner osv osv.... han har gått på på liknande sätt mot andra väldigt länge här.

Är det ett personangrepp? Allvarligt...

Vad anser du vara ett personangrepp om det inte är att man ger sig på personen istället för att diskutera ämnet och de åsikter som tas upp?

Definiera "ge sej på".
Det är ett diskussionsforum, inte VM i "Vem blir lättast kränkt".

Riktiga personangrepp tar jag kraftigt avstånd mot.

Vad går gränsen mellan "du har inga vänner" och "riktiga" personangrepp, anser du Åke?

Det finns ingen gräns. Man måste använda sitt sunda förnuft. Finns inte det så finns inte heller nåt diskussionsklimat.

Jag citerar Olle:
"Att tillämpa regler är i vardagen knappast ren matematik och det kommer alltid vara en tolkningsfråga."