Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumSINGELGod morgon!
You need to log in to create posts and topics.

d morn eller? ont i huvudet, vill inte fira nyår i morn men men

Morrn... Har också huvudvärk, för andra dagen i rad dessutom. Jag som aldrig brukar ha det! Hur som...idag blir det jöbba och sen fika med en kompis. Alltid nåt.

d morn!

Solen har precis tittat upp över Delsjöns trädtoppar och lyser rakt in genom fönstret. 😀 Idag blir det en långpromenad som lam uppladdning inför morndagens Sylvesterlopp.

Mot mitt eget bättre vetande har jag tackat ja till en nyårsfest i mindr

d morn.
Ännu en dag i jobbets lugna vrå.

d Morn!

Är mellandagsledig och ska åak i till stan och fika med ett par kompisar, därefter b´lir det gymet.

Morrn morrn!
Håller precis på att tillaga min första rostbiff nånsin (#), från en älgtjur som kusen skjutit. Skiter det sig får det väl bli vegetariskt till nyårs 😀

d morn funbeaters! Har _inte_ sovit tt i natt... Var rastlös och frustrerad.

Den enda drömmen jag kommer ihåg att jag hade var att jag var med i en vargflock som skulle slås samman med en ny och vi skulle rösta (trodde jag) om vi ville vara med eller in

dmorn, har precis ätit frukost. Snön faller ner och rimfrost på grannens inglasade balkong. Hela världen är täckt i ett fint vitt puder.

Idag ska jag shoppa champagne för morndagens fest, ett hus fyllt av singlar, kan bara bli kul.

Första året på länge

@Jenny: du är inte ensam, du har ju oss *kramar*

Jenny: Vilken hemsk dröm 🙁 men som sagt, här är du inne i värmen! 😀