Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:35Jag är glad över vintern, tycker det vore tråkigt med "vår" redan. Är ju trots allt en och annan månad kvar till de riktiga vårmånaderna.
Btw, på onsdag ska jag en vända till din hemstad Kenny 🙂
Jag är glad över vintern, tycker det vore tråkigt med "vår" redan. Är ju trots allt en och annan månad kvar till de riktiga vårmånaderna.
Btw, på onsdag ska jag en vända till din hemstad Kenny 🙂
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:35Daniel: Jasså? Vad ska du här och göra?
Daniel: Jasså? Vad ska du här och göra?
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:40Jag har en kund (Expert) i Mjärdevi som jag och en kollega åka och klappa lite grann så de blir glada. Blir ungefär femtielfte gången på knappt två år som jag är i krokarna.
Jag har en kund (Expert) i Mjärdevi som jag och en kollega åka och klappa lite grann så de blir glada. Blir ungefär femtielfte gången på knappt två år som jag är i krokarna.
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:46Nej, inte fjanteri kring nollan. Det innebär ju bara en massa slask och att allt är söligt. (En _vanlig_ vinter här nere mao...) Låt det fortsätta vara vinter på riktigt.
Våren/sommaren kan ju dimpa in sen med raketfart så att det torkar upp och blir klä
Nej, inte fjanteri kring nollan. Det innebär ju bara en massa slask och att allt är söligt. (En _vanlig_ vinter här nere mao...) Låt det fortsätta vara vinter på riktigt.
Våren/sommaren kan ju dimpa in sen med raketfart så att det torkar upp och blir klä
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:47Men grabbar!!!!! Klagar inte på vintern.. ska det vara vinter ska den se ut som den gör nu 🙂 MEN.. jag älskar våren så jag skulle inte bli ett dugg ledsen om den dök upp snart.. (H) !
Är tyvärr ingen "vintermänniska".. men önskar jag hade varit det så
Men grabbar!!!!! Klagar inte på vintern.. ska det vara vinter ska den se ut som den gör nu 🙂 MEN.. jag älskar våren så jag skulle inte bli ett dugg ledsen om den dök upp snart.. (H) !
Är tyvärr ingen "vintermänniska".. men önskar jag hade varit det så
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:50Daniel: Åh, vad kul det låter! 😉 Jaha. Hinner du och känner för att ta en fika på stan, så är det bara att höra av dig! 🙂
Daniel: Åh, vad kul det låter! 😉 Jaha. Hinner du och känner för att ta en fika på stan, så är det bara att höra av dig! 🙂
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:52Ni kan gärna få ha kvar vintern där uppe i norr (ja, norr om åsen alltså) så kan jag få vår och sommar här nere så att jag kan få ut och klättra i naturen. Deal? 😀
Ni kan gärna få ha kvar vintern där uppe i norr (ja, norr om åsen alltså) så kan jag få vår och sommar här nere så att jag kan få ut och klättra i naturen. Deal? 😀
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 10:55Meh! Nej, Mats. Det ska vara vinter för alla och vi ska slänga oss i snön och göra snöänglar tillsammans. Det är ingen idé att kämpa emot, du vet att jag kommer att få min vilja igenom i alla fall... ;P
Meh! Nej, Mats. Det ska vara vinter för alla och vi ska slänga oss i snön och göra snöänglar tillsammans. Det är ingen idé att kämpa emot, du vet att jag kommer att få min vilja igenom i alla fall... ;P
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 11:10Jenny: Nej! Jag vill inte! Och du kommer inte få din vilja igenom... Våren kommer och inte ens du kan stoppa den. ;p (Du om nån borde väl dessutom veta hur pass mycket skånsk vinter suger? :D)
Jenny: Nej! Jag vill inte! Och du kommer inte få din vilja igenom... Våren kommer och inte ens du kan stoppa den. ;p (Du om nån borde väl dessutom veta hur pass mycket skånsk vinter suger? :D)
Quote from Funbeat user on 17 January 2010, 11:19Mats: Ja, men ha din vår då! Tror du jag bryr mig?... (#)
Nä, nog med fjantande. Har inte tid att sitta här och chatta...
Mats: Ja, men ha din vår då! Tror du jag bryr mig?... (#)
Nä, nog med fjantande. Har inte tid att sitta här och chatta...

