Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 15:24Sedan kan du köpa en cykel.....
Sedan kan du köpa en cykel.....
Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 15:26Och få keffa benmuskler som tvingar dig att bli triathlet
Och få keffa benmuskler som tvingar dig att bli triathlet
Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 15:27Ok, cykel ska inhandlas någon gång eftersom jag siktar på att bli triatlet till nästa år. Har nog tyvärr inte råd att köpa en bra cykel innan dess.
Ok, cykel ska inhandlas någon gång eftersom jag siktar på att bli triatlet till nästa år. Har nog tyvärr inte råd att köpa en bra cykel innan dess.
Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 15:27Det finns Duathlon.
Det finns Duathlon.
Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 15:27@Frida Hahaha, det var kul 😀
@Frida Hahaha, det var kul 😀
Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 15:29Men hur fort ska pulsen gå ner egentligen?
Min klocka är inställd på en gissning vad gäller maxpulsen iofs ...
men jag har försökt springa intervaller enligt tid och räkna steg ibland när jag följt program. Ungefär spring ca 500 steg stå och vila en minut
Men hur fort ska pulsen gå ner egentligen?
Min klocka är inställd på en gissning vad gäller maxpulsen iofs ...
men jag har försökt springa intervaller enligt tid och räkna steg ibland när jag följt program. Ungefär spring ca 500 steg stå och vila en minut
Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 15:34JAG tycker att den är för lång men det finns säkert en annan åsikt.
Numera kör jag varv med tre olika utmaningar i och lite längre vila mellan utmaningarna. Lagom med två varv och klar på 1½ timme.
Annars är 15-30 minutersintervaller populära i cykel.
JAG tycker att den är för lång men det finns säkert en annan åsikt.
Numera kör jag varv med tre olika utmaningar i och lite längre vila mellan utmaningarna. Lagom med två varv och klar på 1½ timme.
Annars är 15-30 minutersintervaller populära i cykel.
Quote from ellen olsson on 20 August 2009, 15:36Om den går ner så mycket så snabbt så tvivlar jag på att din "maxpuls" är korrekt.
Om den går ner så mycket så snabbt så tvivlar jag på att din "maxpuls" är korrekt.
Quote from Funbeat user on 20 August 2009, 16:34Intervall ska vara jobbiga, men kul. Så gör dem omväxlande o glöm inte bort att träna på att springa avslappnat i högre fart än vanligt.
Intervall ska vara jobbiga, men kul. Så gör dem omväxlande o glöm inte bort att träna på att springa avslappnat i högre fart än vanligt.
Quote from Funbeat user on 21 August 2009, 12:35"Om den går ner så mycket så snabbt så tvivlar jag på att din "maxpuls" är korrekt. " på vilket sätt behöver den korrigeras? Behöver jag springa hårdare i rushen eller ska jag justera klockans inställningar?
Själv är jag inne på att vilan snarare skulle
"Om den går ner så mycket så snabbt så tvivlar jag på att din "maxpuls" är korrekt. " på vilket sätt behöver den korrigeras? Behöver jag springa hårdare i rushen eller ska jag justera klockans inställningar?
Själv är jag inne på att vilan snarare skulle