Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumTriathlonNybörjare nästa säsong
You need to log in to create posts and topics.

http://www.reck.se för att göra det smidigare, men vem som är bäst kan jag inte uttala mig om.
Listan går ju däremot att fylla på med hänsyn till geografiska lägen.

Sthlm: http://www.lactlab.com

Umeå: http://www.iksu.se

Tack Manne för svar och tips. Att cykla ute och inne gör förstås stor skilllnad

(saker som insekter i munnen, trevliga dofter av ko eller nyfällt timmer, solen som lyser, regnet som öser, "oj det var medvind när jag trodde jag var väldigt stark idag" gö

Kolla det här dokumentet från Jonas Colting

http://api.ning.com/files/sTTWQYa2xsyVstVDX9M0jeawlXDJB7e-KFpuBblUm9UNGXGFHiUrD5dkfvVR-AI*seXSk9wZrG4R52oOBokhoOR32tcGJD57/IntroduktiontillTriathlon_Colting.pdf

eller besök mitt nätverk (vill vara tydlig med a

Ska du lägga in din egen sida i varje inlägg för att få mer reklamintäkter eller hur tänker du nu?

ytterliggare ett sätt att simma på, inte riktigt som TI

FP. David P,

Triathlon Sweden är en non-profit sajt som, tillsammans med ex detta forum i FB, verkar för att utveckla triathlon i Sverige. Du har bra åsikter och synpunkter, ta gärna en titt och berätta vad du saknar.

Mvh

Roger

Verkar vara en bra sida!

Just nu saknar jag starka ben.

Har han tränat??!?!?!

Jag hänger väl på i den här tråden då. Hade tänkt genomföra mitt första triathlon till sommarn, troligtvis på olympisk distans, men målet är att om fem år göra en IM. Inga som helst målsättningar mer än bara "genomlida".
Så min fråga är - ni som genomför