Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 09:49Roligt med intresset för damhandboll! Publik behövs verkligen, då det brukar vara lite klent på läktarna även när högre divisioner spelas.
Men borde inte favvissporten hos det manliga släktet vara damernas beachvolleyboll? Kan t.o.m jag som känner mig rä
Roligt med intresset för damhandboll! Publik behövs verkligen, då det brukar vara lite klent på läktarna även när högre divisioner spelas.
Men borde inte favvissporten hos det manliga släktet vara damernas beachvolleyboll? Kan t.o.m jag som känner mig rä
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 09:51Mattias ... Du vill bara se tröjbytet!
Handboll är en grym publiksport! I like...och damhandboll är lika rolig som herr handboll...
kan inte säga det samma om damfotboll!
Mattias ... Du vill bara se tröjbytet!
Handboll är en grym publiksport! I like...och damhandboll är lika rolig som herr handboll...
kan inte säga det samma om damfotboll!
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 09:58Skulle de inte börja med kjoltvång för tjejer på badmintontävlingar också? Allt för att höja publikintresset för "sporten"..
Skulle de inte börja med kjoltvång för tjejer på badmintontävlingar också? Allt för att höja publikintresset för "sporten"..
Quote from Rasmus Olsson on 19 May 2011, 09:59Jag vill se fotbollstjejerna byta tröjor.
Jag vill se fotbollstjejerna byta tröjor.
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 10:03Vad glad jag blir att höra om allt det positiva om damhandboll. Vi har länge kämpat med just det som damfotbollen kämpar med nu, att mångas åsikter är att vi inte lirar samma sport som herrarna.
Men med risk att göra er ledsna! Tröjbyten i damhandboll är
Vad glad jag blir att höra om allt det positiva om damhandboll. Vi har länge kämpat med just det som damfotbollen kämpar med nu, att mångas åsikter är att vi inte lirar samma sport som herrarna.
Men med risk att göra er ledsna! Tröjbyten i damhandboll är
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 10:03Nej...inför bikini dressar som de har i beachvolleybollen för all damidrott... 😀
Nej...inför bikini dressar som de har i beachvolleybollen för all damidrott... 😀
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 10:06Magnus B: Ja du... då skulle vi få mycket publik. De kläderna skulle inte bli långvarigt på under en handbollsmatch med så mycket kroppskontakt och slit. Närmaste bikini vi kommer är när vi kör våra turneringar i beachhandboll, vilket jag kan rekommendera
Magnus B: Ja du... då skulle vi få mycket publik. De kläderna skulle inte bli långvarigt på under en handbollsmatch med så mycket kroppskontakt och slit. Närmaste bikini vi kommer är när vi kör våra turneringar i beachhandboll, vilket jag kan rekommendera
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 10:16Nej...Handboll är fysiskt och hårt...jag fattar att bikini inte lär vara det bästa plagget...
När jag spelade vattenpolo så hade jag alltid två par badbyxor på mig ...ett bar gick ofta sönder eftersom det slits och dras i dem hela tiden!
Nej...Handboll är fysiskt och hårt...jag fattar att bikini inte lär vara det bästa plagget...
När jag spelade vattenpolo så hade jag alltid två par badbyxor på mig ...ett bar gick ofta sönder eftersom det slits och dras i dem hela tiden!
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 10:19Åh vattenpolo! Det verkar ju vara en riktigt rolig sport och misstänker "rätt" så jobbig 🙂 Precis i min smak!
Åh vattenpolo! Det verkar ju vara en riktigt rolig sport och misstänker "rätt" så jobbig 🙂 Precis i min smak!
Quote from Funbeat user on 19 May 2011, 10:33Men om bikini är olämpligt att ha på en match för att den riskerar att slitas av, då är det väll bättre att spela utan? Så då var problemet löst (V):D
Men om bikini är olämpligt att ha på en match för att den riskerar att slitas av, då är det väll bättre att spela utan? Så då var problemet löst (V):D