Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Jag går och funderar på om jag ska anmäla mig. Väldigt sugen och jag lär vara i godkänd form efter träningsläger i Schweiz några veckor tidigare.
Dock var min förra 50 miles som jag bröt mest segt.

När är sista anmälningsdatum?

Knäbäckshusen-delen är nog bara fel på vissa kartor, de från vissa årtal t ex den jag köpte förra året. Har för mig att den är rätt på gps-filen. annars är det ju rätt små skillnader, blir ingen jätteomväg att följa kartan. Men avstickaren in i skogen när

Nu är vi 10st deltagare..

Jan Hansson
Krister Hansson
Leif Åhlander
Anders Löfgren
Ross Nugent
Zingo Andersson
Karin Armgren
Mikael Forsström
Barbro Nilsson
Boel De Geer

Jag vet inte om loppet är fullsatt, men jag är väldigt sugen på att återuppleva detta loppet (sprang förra året). Jag har två frågor:

1) Kan man fortfarande anmäla sig?

2) Kan man åka med någon från och till Stockholm?

mvh,

Nu börjar det kännas nära inpå! Det ser ut som om vi får lite mulet men medvind från start i morgon. Ska därför se till att ha med extra batterier till pannlampan.

Man får önska er lycka till ni som ska springa på Skånes sand

Ja, lycka till alla er som kastar er in i detta äventyr. Det är en respektabel sträcka ni ger er i lag med.

Vi är tre (Micke, Leffe, jag) som tänker lämna bilar i Ystad och ta en taxi till start. Är nån mer intresserad så finns ju plats. Tar taxi vid 19-hugget från torget vid målet.

Önskar er alla lycka och en riktigt skön löptur.

Janne, jag förusätter att du tänker väl inte bli sämre än förra året:)

Hur gick det?