Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpning - Lopp och tävlingarTjejmilen 2010
You need to log in to create posts and topics.

Jag missade tröjan, har inte varit på nätet flera dagar. Men det det gör inget. Att börja träna allvarigt är det viktigaste för mig i alla fall.:-( (t+)

Ja bra långärmade vanliga träningströjor är lite bristvara. Att ha en snygg sån i turkos med "jag tränar för Tjejmilen" på under vintern vore ju helt rätt.
Om de erbjöd en sån i sin shop vore jag kund!

Fick min tröja idag (H:)

http://www.funbeat.se/blogs/show.aspx?Blogid=47241

Jag med ! 🙂

Och jag fick fyra! En var till team "Piteå by night".

Nu har jag aldrig gjort nåt lopp tidigare och detta hoppas jag blir mitt första men min fråga är, jag är extremt otränad nu, börjar få igång nåt sånär kondition så jag tänkte utvärdera runt våren 2010 om jag kommer klara milen. Brukar platserna ta slut?

Det ska inte vara nån fara. Förra året så tror jag to m man kunde anmäla sig sista veckan....
Men om du är ute iaf nån månad innan start så ska det inte vara fara på taket för att få startplats!

Härligt 😀 tack!

Japp, jag anmälde mig sista veckan i år och det var inte ens fullt i 1:a startgrupp. Så det är nog ingen fara, fast det verkar bli fullt tidigare och tidigare i alla lopp.

Sprang första gången förra året, funrun klass 3. Om du inte tänker starta i tidtagningsklassen, så anmäl dig även om du inte klarar milen i vår. Det var så roligt bara att vara med. Banan är vacker och lätt att springa, det går inte särskilt fort, man bli