Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Helene; var det bra?
🙂

Kollat på dokumentären Microtopia om extrem compact living, micro-boende. Var lite rädd att den skulle få mig att vilja skänka bort alla mina flyttkartonger och bosätta mig under en gran, men jag klarade mig.

Hans; Ja det tycker jag att den var, skönt med en film som inte slutar som de flesta andra.

Varit på gymmet, nu idol, äpplepajbak och lingonsyltkok.
Och detta efter en lååååång arbetsdag och vecka...
Överraskas själv av alla energi 🙂

Skål förresten 😉

Karin: Var hittade du den dokumentären? 🙂

Gick på svt ikväll, borde finnas på svt play.

Åååhhhhh, övergav trevliga tjejer och struntade i att gå på toa för att hinna med sista pendeln. Det gjorde jag inte... Så nu sitter jag på tunnelbanan till Rågsved för att ta bussen. Då hade jag ju lika gärna kunnat sitta kvar en stund till. Och framför

Softar i soffan efyer god mat med gott rött vin och tilltugg. Laddar inför lite geocaching i morgon. 🙂

Kat, den lärdomen tar jag till mig direkt! Lovar hhärmed att aldrig överge trevliga tjejer för att hinna med sista pendeln

Resten av natten ska jag jobba. 🙂

Roger, hade det varit trevliga killar hade det kanske inte varit lika viktigt med pendeln. Står i Rågsved nu. Känns inte helt tryggt om jag ska vara helt ärlig, med jobbdator och allt.