Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 11:42Nu såg jag inte loppet (var ute på "inrullningspass" inför tävling igår) men vad jag förstår var det med tanke på farten knappast frågan om någon "motionsloppskörning" på cykeldelen.
Det man måste ha klart för sig är att triathlon och cykling inte är sam
Nu såg jag inte loppet (var ute på "inrullningspass" inför tävling igår) men vad jag förstår var det med tanke på farten knappast frågan om någon "motionsloppskörning" på cykeldelen.
Det man måste ha klart för sig är att triathlon och cykling inte är sam
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 11:55Med runt 40 i snitt på en ganska platt bana utan 90 graderssvängar och snälla växlingar så är det väldigt mycket "motionsloppskörning".
SUB-9 utan visselpipor och belgiska hurtbullar.
Med runt 40 i snitt på en ganska platt bana utan 90 graderssvängar och snälla växlingar så är det väldigt mycket "motionsloppskörning".
SUB-9 utan visselpipor och belgiska hurtbullar.
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 12:00David: Du kan ju mycket väl välja att inte kolla på triathlon. Det är ju ett fritt val du har.
David: Du kan ju mycket väl välja att inte kolla på triathlon. Det är ju ett fritt val du har.
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 12:08Nu är jag intresserad av taktiska dispositioner och då vill jag gärna se sådana.
Tittar man bara på OS för att se svenska medaljörer så räcker det med att se sammandraget vid nyår.
Nu är jag intresserad av taktiska dispositioner och då vill jag gärna se sådana.
Tittar man bara på OS för att se svenska medaljörer så räcker det med att se sammandraget vid nyår.
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 12:30Låt david vara, nu är han bara inne i sådant där larvigt obstinat humör i brist på annan uppmärksamhet (som oftast) i livet och bara vill hetsa.
Låt david vara, nu är han bara inne i sådant där larvigt obstinat humör i brist på annan uppmärksamhet (som oftast) i livet och bara vill hetsa.
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 12:42Hahaha, och du hette Jimmy "Svensson" innan namnbytet?
Hahaha, och du hette Jimmy "Svensson" innan namnbytet?
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 12:53David är heterosexuell.
David är heterosexuell.
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 12:55Du får inte så många rätt idag, heller.
Du får inte så många rätt idag, heller.
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 13:13Även om man vet med sig att man inte är den starkaste löparen kan det ju vara rätt taktik att inte försöka rycka på cyklingen om man vet att man ändå är i princip chanslös på att vinna eller ta medalj. Eftersom det kostar så mycket energi att rycka på cyk
Även om man vet med sig att man inte är den starkaste löparen kan det ju vara rätt taktik att inte försöka rycka på cyklingen om man vet att man ändå är i princip chanslös på att vinna eller ta medalj. Eftersom det kostar så mycket energi att rycka på cyk
Quote from Funbeat user on 6 August 2012, 13:19eller så pratar man ihop sig med några andra chanslösa löpare.
eller så pratar man ihop sig med några andra chanslösa löpare.