Quote from Funbeat user on 13 May 2010, 12:33Nu tycker jag Mackan är orättvis och elak. Vad förväntar du dig av en blogg som skrivs av en motionär egentligen?
Nu tycker jag Mackan är orättvis och elak. Vad förväntar du dig av en blogg som skrivs av en motionär egentligen?
Quote from Jonny Persson on 13 May 2010, 12:39Nej hon är ingen tävlingslöpare. Det är mer det att jag känner att det var mycket fokus på yta i bloggen och yta tycker jag är ointressant och har inget med löpning att göra för mig.
Nej hon är ingen tävlingslöpare. Det är mer det att jag känner att det var mycket fokus på yta i bloggen och yta tycker jag är ointressant och har inget med löpning att göra för mig.
Quote from Jonny Persson on 13 May 2010, 12:47Annica: Jag är medveten om att det skulle kunna uppfattas som elakt men det är inte min mening utan mina åsikter kommer från hjärtat. Jag tycker det är genuint tråkigt när en blogg om löpning innehåller en hel del om att se snygg ut. Tycker det finns nog
Annica: Jag är medveten om att det skulle kunna uppfattas som elakt men det är inte min mening utan mina åsikter kommer från hjärtat. Jag tycker det är genuint tråkigt när en blogg om löpning innehåller en hel del om att se snygg ut. Tycker det finns nog
Quote from Funbeat user on 13 May 2010, 12:48Men det lockar läsare, vilket rimligen är syftet med SVD:s alla bloggar.
Men det lockar läsare, vilket rimligen är syftet med SVD:s alla bloggar.
Quote from Jonny Persson on 13 May 2010, 12:52Jonas: Precis.
För övrigt skulle jag inte kommenterat dessa bloggar öht om det inte vore för att det inte är privata bloggar utan kommersiella bloggar. Då bör man också kunna ta del av synpunkter som inte stryker medhårs.
Jonas: Precis.
För övrigt skulle jag inte kommenterat dessa bloggar öht om det inte vore för att det inte är privata bloggar utan kommersiella bloggar. Då bör man också kunna ta del av synpunkter som inte stryker medhårs.
Quote from Funbeat user on 13 May 2010, 13:01Fast redan i beskrivningen om hennes blogg står det: "När jag inte löptränar arbetar jag som journalist med mode, resor, hälsa och träning som särskilda intresseområden."
Borde ge en hint?
F ö tycker jag inte det är negativt att hon skriver om löparklä
Fast redan i beskrivningen om hennes blogg står det: "När jag inte löptränar arbetar jag som journalist med mode, resor, hälsa och träning som särskilda intresseområden."
Borde ge en hint?
F ö tycker jag inte det är negativt att hon skriver om löparklä
Quote from Funbeat user on 13 May 2010, 13:17Låter som att vi nått konsensus 🙂
Låter som att vi nått konsensus 🙂
Quote from Funbeat user on 13 May 2010, 13:24Krister och Annica, det är Mackan som är tävlingslöpare och syftar på sitt perspektiv, läser jag hans inlägg som.
Även om man är motionär kan man ha ett mycket djupt förhållningssätt till löpningen, så man kan definitivt förvänta sig mer än "bara yta" äv
Krister och Annica, det är Mackan som är tävlingslöpare och syftar på sitt perspektiv, läser jag hans inlägg som.
Även om man är motionär kan man ha ett mycket djupt förhållningssätt till löpningen, så man kan definitivt förvänta sig mer än "bara yta" äv
Quote from Funbeat user on 13 May 2010, 14:08Hej Fredrika, återkom gärna med vilka inlägg du anser att jag missat att ge dig credd för, så fixar jag det. Det ligger i varje seriös journalists största intresse att credda sina källor. //Petra - blogg.svd.se/maratonbloggen
Hej Fredrika, återkom gärna med vilka inlägg du anser att jag missat att ge dig credd för, så fixar jag det. Det ligger i varje seriös journalists största intresse att credda sina källor. //Petra - blogg.svd.se/maratonbloggen
Quote from Funbeat user on 13 May 2010, 14:16För övrigt har jag inte läst din blogg (Ultraschmultra) tidigare, men nu har jag kollat in den och lagt till den bland mina favoriter. Tack för att du tipsade mig om din blogg! 🙂 //Petra - blogg.svd.se/maratonbloggen
För övrigt har jag inte läst din blogg (Ultraschmultra) tidigare, men nu har jag kollat in den och lagt till den bland mina favoriter. Tack för att du tipsade mig om din blogg! 🙂 //Petra - blogg.svd.se/maratonbloggen