Det vore riktigt häftigt att klara det en dag. Än har jag inte kapaciteten att greja det, jag kämpar fortfarande med kortare distanser men man kan ju drömma.
Jag vet inte hur jag skulle träna för en sådan sak, jag vet inte hur man förbereder sig eller egentligen vad man kan förvänta sig. Men det vore häftigt att ta reda på.
Klara 100 miles. Det är en sådan sak jag skulle kunna gadda mig för, om jag grejar det.
Får jag vara hel och frisk, så jag kan träna, är risken stor att jag kommer 🙂
Medhåll. Sååå Gax 2016. Is it a date? 😉
Nej, det lockar verkligen inte särskilt mycket när man ska springa så länge. Distansen i sig är besvärlig nog utan att vädret ställer till det också.
Tec går så tidigt på året. Jag är livrädd för att behöva kämpa i snöstorm vilket inte alls lockar 🙂
Gax har jag sneglat på, men jag vet lite för lite om loppet än. TEC känner jag ju till, men de vill ju prompt dra banan genom varenda lerpöl känns det som så jag vet inte… Black River Run verkar lite coolt också, även om banprofilen ser lite läskig ut.
Sen känner jag nog inte till fler 100 mileslopp.
Gax 2016. Där vill jag vara 🙂 Sen om jag hamnar där.. det får vi se 😛
Det vore grymt coolt att greja det 🙂
I så fall ska jag skaffa en tatuering, “100 miles and still going strong” eller något i den stilen 🙂
Fast det vore en bra idé att testa på ett 48-timmars först, se om det finns en rimlig chans att klara distansen på 30 timmar. Väldigt bra idé t om 🙂
Sen återstår att grubbla på vilket 100 mileslopp som är lämpligt för ett 100 miles-blåbär. Helt ett snällt lopp, så kan man kasta sig över de bökigare tuffingarna sen, när man är kaxigare och lite mer styv i korken 🙂
Man får inte vara dum 😉 Jag vill också vara med på 100miles…
Ingen dum idé!!
Du har huvudet på skaft du! Det gillas! 🙂
Testa ett 48h kanske 😛
30-32 timmar har jag sett som maxtid, beroende på vilken tävling man kikar på. 🙂
16 mil? Tja.. om jag får en månad på mig? 😀
De som klarar det är värda all beundran och respekt.