Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningHur kändes dagens pass för dig?
You need to log in to create posts and topics.

Ganska varmt, lätt och snabbt, inga känningar i knäna, däremot träningsvärk :/

lång promenad i bra tempo...

Efter nästa två veckors avhållsamhet så vågade jag mig äntligen ut på en kortare runda. 3,5km i makligt tempo.

Det var varmt vid dagens Bellmanstafett. Pust....... Var ute från ca 9.30 till 16.00 så jag kommer att sova gott i natt.

Midnattsloppet. Över förväntan. Trodde all amerikansk mat skulle ligga o dallra i halsen...men det slapp jag. Avslappnat hela tiden i mål på 51.42

Det kändes bra. Tackar som frågar.

Vinnarkänsla idag! (hv) Sprang både längre och snabbare än senast (5km på 30min istället för 3,5km på 24min) - det går så fort att komma tillbaka efter ett uppehåll när man har en grundkondition. Winning!

Roxen runt, blåsigt och backigt ...

Tungt, helgaktiviteter med jobbet krävde sin tribut, 12 k på LL (19-30+1)

Är det halsontstider? Tydligen. Även här på sydfronten efter Trelleborgsloppets 10km på 49.51 (pers!). Får bli att hålla sig i skinnet nu - LL väntar.