Quote from Funbeat user on 28 December 2009, 11:45Mycket lättare uppepå snön än att pulsa 😉
Mycket lättare uppepå snön än att pulsa 😉
Quote from Jonny Persson on 28 December 2009, 11:48Man skulle kunna tro det men jag sprang ifrån skidåkarna. Trots att dom åkte i de preparerade spåren och jag sprang i snön bredvid. (V)
Man skulle kunna tro det men jag sprang ifrån skidåkarna. Trots att dom åkte i de preparerade spåren och jag sprang i snön bredvid. (V)
Quote from Funbeat user on 28 December 2009, 11:52Jag roade mig med pulsmätare, kunde konstatera att skidorna kanske inte gick så fort, fått spåra ganska mkt, däremot låg pulsen markant lägre än den brukar göra när jag springer.
(Skulle tro de flesta skidåkare har rätt mkt färre timmar i spåret och sämr
Jag roade mig med pulsmätare, kunde konstatera att skidorna kanske inte gick så fort, fått spåra ganska mkt, däremot låg pulsen markant lägre än den brukar göra när jag springer.
(Skulle tro de flesta skidåkare har rätt mkt färre timmar i spåret och sämr
Quote from ellen olsson on 28 December 2009, 12:12Det beror nog mest på att "skidåkarna" är dåliga...
Det beror nog mest på att "skidåkarna" är dåliga...
Quote from Funbeat user on 28 December 2009, 19:02Nya lätta skor på dagens pass! Skitku,l men det blir ju jobbigt att springa fort (nåja, allt är relativt) hela tiden 🙂
Nya lätta skor på dagens pass! Skitku,l men det blir ju jobbigt att springa fort (nåja, allt är relativt) hela tiden 🙂
Quote from Funbeat user on 28 December 2009, 19:46Riktigt bra pass ikväll fast en aning jobbigt med mycket is på banan
Riktigt bra pass ikväll fast en aning jobbigt med mycket is på banan
Quote from Funbeat user on 28 December 2009, 21:00Äntligen en uterunda ikväll, efter några dagars inneträning. Skööönt.
Äntligen en uterunda ikväll, efter några dagars inneträning. Skööönt.
Quote from Funbeat user on 29 December 2009, 11:51Idag blev det en njutningsrunda på 8 km. Vi har tur som har vissa bara vägar. Skulle dock gärna sprungit på packad snö men här har det blivit is på skogsvägarna och jag tänkte ha benen i behåll ett tag till .
Idag blev det en njutningsrunda på 8 km. Vi har tur som har vissa bara vägar. Skulle dock gärna sprungit på packad snö men här har det blivit is på skogsvägarna och jag tänkte ha benen i behåll ett tag till .
Quote from Funbeat user on 31 December 2009, 17:23Årets sista löptur..kändes skönt..kutade bara c:a 4 km..+ intervall i backe..järnet upp..pusta ut o gå ner..lite svårt med järnet,då man småhalkar o har sig..sen hem o ta 1 HETT bad..nä,det va skönt 🙂
Årets sista löptur..kändes skönt..kutade bara c:a 4 km..+ intervall i backe..järnet upp..pusta ut o gå ner..lite svårt med järnet,då man småhalkar o har sig..sen hem o ta 1 HETT bad..nä,det va skönt 🙂
Quote from Funbeat user on 31 December 2009, 19:03Ja idag så hade jag bestämt mig för endast en och bara EN kilometer. Det var min 365:e dag i rad som FunBeat Streak Runner som jag avverkade denna "minst-en-kilometer-om-dagen-löpning" och naturligtvis som en VARDAGSTRÄNINGSTUR dvs efter UNT i breflådan.
Ja idag så hade jag bestämt mig för endast en och bara EN kilometer. Det var min 365:e dag i rad som FunBeat Streak Runner som jag avverkade denna "minst-en-kilometer-om-dagen-löpning" och naturligtvis som en VARDAGSTRÄNINGSTUR dvs efter UNT i breflådan.