Sällan passar ett Lundellcitat så bra som nu. Men med Vihns krånglande armbåge är det inte ens ett alternativ, med tanke på att det är rxklass vi har anmält oss till. Och då vill vi inte vara hindrade av några skador utan kunna ge allt. Samtidigt är det snöstorm pågång där så inte optimalt att köra heller. Men men. Det kommer fler tävlingar. Denna var helt enkelt inte meningen.
Känns lite som ett antiklimax. Har ändå laddat och tränat mindre än vanligt denna vecka. Men det kanske var bra det.
För dagens pass gick riktigt bra. och det kändes riktigt grymt. Förutom mina fötter. som jag inte kan kontrollera. de går åt varsitt håll. körde lätta vikter idag, ska bli kul att lägga på lite sen.
Nu får jag ladda om. Och bara köra träning igen. ska bli så skönt. och kul! Älskar att träna! PÅ lördag smäller det. Då ska jag maxa i benböj. 90kg coming down. and up.
Åh tråkigt! Men det kommer fler tävlingar och nya rekord att slå! ????