summerar denna vecka med 69km löpning. en lätt vecka enligt programmet. Inga direkta intervaller, fler vilodagar och medellånga distanspass.
Längsta passet 20km, löptes idag. Gick lekande lätt. Höll tempo över min normala långfartshastighet hela tiden och det kändes inte tungt. Just nu känns det inte omöjligt att ligga på 6mintempo på maran i maj.
Imorgon börjar en tuff vecka igen. långpasset ska landa på 32 härliga? km. en vilodag. och så ner i källaren för gymträning.. spinningen är nu slut på måndagar så jag ska köra dubbla löppass. Imrogon kör jag ett distanspass på lunchen ca15km och ett backpass på kvällen. följt av löpstyrka.
Nu är det bara veckor kvar !! kör gärnet nu sista halvan av upplägget. byter ut lite alternativ träning mot dubbellöpass och kör nästan bara löpning och gym och crossfit nu.
haha tackar:)
Jag gillar dig. Du är så jävla hård! 😀