Det känns att den här veckan har varit exceptionell. Igår ryckte jag in och körde dubbelpass på graderingen, i måndags blev det också dubbelt upp med styrketräning och intervaller. Så klättringen gick lite halvdassigt, men det var jag beredd på, jag har sån där mysig träningsvärk i rumpan nu. Antagligen en kombination av måndagens aktiviteter.
Jag ska nog ta det lite lugnt i rulltrapporna också, för min egen skull. Det kan inte vara nyttigt att springa upp för en av de längsta rulltrapporna i stan bara för att man kan. Dessutom tittar folk så konstigt på en när man kommer älgande 😀
Imorgon hinner jag antagligen inte träna, vi får se hur det går med det där. Jag är skeptisk dock. Fast benen vill nog ha en träningsfri dag tror jag. Det känns lite så.
0 Comments