Rätt bra varierad vecka (8h), med flera intensiva alternativa pass. Är riktigt träningsmotiverad nu!! Hälen bättre (är fortsatt mycket duktig på exc. tåhävningar dagligen..!), men kommer fortsätta köra nästan allt alternativt så att det blir helt bra. Har hittat en härlig mix med vattenlöpning/spinning/stavgång backe/MAQ/simning… så jag är faktiskt inte frustrerad alls!
Nu när säsongen är slut trivs jag åter med att ha träningskort, känns som lite bortkastade pengar under säsong, då jag knappt hinner dit alls, men som halvskadad är det prima att ha tillgång till massa härliga ”alternativa” pass, som ju är skitkul träning!
Kommande vecka satsar jag på hygglig mängd, men lite extra vila inför helgen, vill inte skämma ut mig på Golden Rings på söndag, där vi ska försöka komma ännu bättre i år (varit 2a flera gånger…), och det är ju jag som ska avgöra… Puss!
v.44
Want new articles before they get published?
Subscribe to our Awesome Newsletter.
0 Comments